Vodotěsný beton

V dnešní době hodně využívaný druh betonu. Lze jej využít i pro výstavbu betonových plotů, ale řekl bych že jde o zbytečnost, na druhou stranu betonové ploty vyrobené z vodotěsného betonu při povodních zachrání váš majetek. Chcete si pořídit bazén, udělat jímku nebo nádrž na vodu. Jistě oceníte pokud bude vybetonovaná, ale jak na to aby mi voda beton nezničila?

Beton

Hodně lidí si myslí, že výroba vodotěsného betonu je moc složitá, omyl pokud dodržíte správný postup není to vůbec nic těžkého. Musíme dbát na to aby v betonu nebyla jediná trhlinka, to většinou bývá hlavní závadou. Dobrý vodotěsný beton nelze vyrobit jen z písku a cementu, musíme přidat i drobné kamenivo. Pro výrobu vodotěsného betonu použijte nejkvalitnější betonářský písek, který obsahuje minimální počet odplavitelných prachových částic, pokud by jich tam bylo moc mohli by se tvořit v betonu drobné trhlinky. Měli by jsme přimíchat do betonu plastifikační přísadu.

Při dosažení vodotěsnosti betonu je dobré dbát ohledy na železnou konstrukci, měla by tvořit čtverec a beton by se měl nalít dovnitř betonové konstrukce.